MSD Warszawa

Od samego początku było jasne, że polski oddział MSD będzie pod wieloma względami wyjątkowy. Stworzenie środowiska pracy dla 450 osób na sześciu piętrach o łącznej powierzchni odpowiadającej boisku piłkarskiemu jest wielkim wyzwaniem — i to zarówno z architektonicznego, jak i logistycznego punktu widzenia. Tym bardziej, że projekt dotyczył wieżowca z pojedynczą windą.

Elastyczność

Koncepcja architektów wymagała innej kolorystyki dla każdego piętra oraz rozmaitych, tematycznie skomponowanych części nowego wnętrza. Każde piętro ma inną kolorystykę oraz inaczej zaprojektowaną kuchnię. Jedno z nich przypomina naturalny pejzaż prosto z Kolumbii, inne jest utrzymane w stylu koreańskim, a jeszcze inne przenosi Cię w sam środek lasu.

Koncepcja architektoniczna wymagała specjalnie zmodyfikowanego wyposażenia, a także skomplikowanych prac przy dekoracjach. W celu zrealizowania tej koncepcji nie tylko wykorzystaliśmy własne możliwości produkcyjne i portfolio marek naszej grupy, ale także w większym stopniu zaangażowaliśmy partnerów lokalnych.

System centralnego zarządzania zamówieniami u dostawców to coś, co stworzyliśmy dla dużych projektów na kilku rynkach, jednak był to zasadniczo pierwszy raz, kiedy zastosowaliśmy go w Polsce. Główną korzyścią dla klienta jest uproszczenie komunikacji. Klient ma do dyspozycji jeden punkt kontaktowy — osobę odpowiedzialną za koordynację wszystkich prac w ramach projektu. Dzięki temu praca nad projektem, w tym każda nieplanowana praca dodatkowa, jest tańsza i szybsza.

Budujemy długotrwałe relacje z lokalnymi partnerami, co zapewnia naszym klientom większą jakość i wartość dodaną. Jesteśmy również gotowi do współpracy z dostawcami wyznaczonymi przez klienta. Elastyczność ta pomogła nam w ukończeniu nowych biur MSD w zaledwie 4 miesiące.

6
pięter
6,500m2
łącznej powierzchni
450
stanowisk pracy
David Kovalovsky
Senior sales manager

Zwykle oceniamy sukces dużych projektów na podstawie ilości dodatkowych prac i napraw. W tym przypadku nie było żadnych ponadprogramowych nakładów, co uważam za wielki wspólny sukces. Taki projekt wymaga pełnego zaangażowania wszystkich stron. Od klienta, który jest w stanie podejmować szybkie i skuteczne decyzje, po architekta oraz wszystkich dostawców, których w tym przypadku było wyjątkowo dużo.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Daj nam znać!